
Autodesk je kupio kompaniju englesku kompaniju NavisWorks za 25 miliona dolara. Engleska kompanija NavisWorks je proizvodila programe za parametarsko projektovanje zgrada, toplana, rafinerija, pomorskih objekata… Autodesk je ugradio kupljenu tehnologiju u svoje MFG i AEC programe, ali i zadržaoi postojeću paletu NavisWorks proizvoda. Na ovaj način Autodesk korisnicima želi da ponudi zaokruženu paletu AEC programa (Architecture, Engineering & Construction) i programa u mašinstvu za izradu digitalnih prototipova.
Radi sa podacima iz različitih CAD programa. Na jednostavan način vizuelno prikazuje fabrike i postrojenja. Omogućava Walk-through i Fly-through kretanje u realnom vremenu kroz postrojenje. Prikazuje inteference u 3D modelu. Poseduje 3D alate (merenje, preseci, simulacije kretanja opreme, materijala ...).
Moguće ga je kupiti u varijantama: Autodesk Navisworks Simulate 2011 i Autodesk Navisworks Manage 2011.
Besplatna varijanta pod nazivom Autodesk Navisworks Freedom omogućava pregledanje NWD i 3D DWF fajlova sa korišćenjem alata za prikazivanje 3D modela: Walk; Look Around; Zoom; Zoom Box; Pan; Orbit; Examine; Fly; Turntable i alata za pregledanje osobina objekata, uključujući napomene, poglede, animacije itd.



